Elten, czyli portal społecznościowy dla osób niewidomych warty uwagi.

W niniejszym wpisie przedstawię Wam kolejną interesującą stronę a zarazem aplikację dla osób niewidomych, jaką jest Elten.

Przede wszystkim Elten to portal społecznościowy, na którym znajdziemy Fora, blogi oraz wiadomości prywatne.

Wszystko to okraszone jest prostym, przyjaznym oraz dostępnym interfejsem aplikacji dla systemu Windows.

Wiadomości prywatne:

Możemy wymieniać je między znajomymi w formie zarówno tekstowej jak i głosowej. W najnowszej wersji pojawiła się również wstępna możliwość prowadzenia konwersacji grupowych, co ułatwia niektórym życie.

Osobiście na Eltenie wymieniłem zapewne więcej wiadomości, niż gdziekolwiek indziej.

Niektórzy nie przepadają za obecną formą grupowania wiadomości po tematach, lecz gdy chcemy znaleźć szybko coś ważnego i nie pozostawimy pola temat jako puste możemy szybciej do tego dotrzeć, z czego osobiście czasami korzystam.

Blogi:

Blogi wg mnie są w pewnym sensie innowacją, z którą spotkałem się pierwszy raz właśnie tutaj.

Wpisy dodajemy przez prosty edytor umożliwiający korzystanie z tagów języka Markdown, lecz to nie wszystko.

Strzałem w dziesiątkę dla użytkowników okazała się możliwość nagrywania jak i również dodawania wpisów audio z dysku, które po kliknięciu w ich tytuł od razu się odtwarzają. Sam korzystam często z tej opcji prezentując różne swoje dziwne audio-pomysły.

Jeśli chcemy możemy również utworzyć kilka blogów oraz współtworzyć je z innymi znajomymi nadając im uprawnienia redaktora.

Co natomiast znajduje się na blogach użytkowników?

Użytkownicy dzielą się z innymi szerokim spektrum zainteresowań. Na niektórych odnajdziemy własne opowiadania lubfanfiction, podcasting i prezentacje, własne utwory i wykonania muzyczne, recenzje książek, unikaty radiowe oraz wiele więcej ciekawych rzeczy.

Fora:

Stare dobre znane wszystkim forum oraz Google groups lub Facebook w jednym.

Od kilku wersji fora rozbite są na grupy, do których użytkownicy dołączają poprzez odpowiednią opcje w menu pod klawiszem Alt.

Grupy tematyczne niczym z Facebooka, tylko wyglądające jak forum z dużymi możliwościami moderacji.

Nie nazwał bym tego może stricte grupami. Bardziej pasuje tutaj określenie własnymi forami na jednym silniku.

Jeśli interesujesz się konkretnymi tematami, nie musisz przedzierać się przez setki wątków na forum ogólnym.

Wystarczy, że znajdziesz odpowiednią grupę do której dołączysz. Jeśli nie ma jeszcze grupy na interesujący Cię temat, możesz ją założyć. Może dołączą do niej zaciekawieni nim użytkownicy?

Notatki:

Podajemy tytuł, wpisujemy treść, klikamy zapisz i gotowe.

Kolejną przydatną opcją są Notatki. Po zapisaniu umieszczane są one na serwerze Eltena i dostępne dla nas z dowolnego komputera. Notatki również można współdzielić z innymi użytkownikami portalu.

Ankiety:

Nie są jakoś bardzo rozwinięte, lecz dla mnie jest to fajna rozrywka.

Podczas tworzenia do wyboru mamy trzy typy pytań. Jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz pytania tekstowe, w które uzytkownik musi wpisać odpowiedź.

Na koniec:

Elten ma jeszcze wiele innych ciekawych funkcji, np alarm.
Obecnie trwają prace nad wersją dla systemu IOS, prezentacje bety 4 z 12.09.2019 znajdziecie pod tym linkiem.
Trwają również prace nad Elten api, językiem umożliwiającym pisanie dodatków i gier dla aplikacji.

Więcej przeczytacie tutaj.
Program można pobrać na tej stronie.

Autor: Kot

Człowiek o konkretnych zainteresowaniach. Innymi tematami nie pogardzi, lubi rozmawiać praktycznie o wszystkim, więc chyba dlatego prowadzi owego bloga. Pisarz ze mnie marny, chociaż lubię często usiąść przed klawiaturą i wypowiedzieć się na jakiś konkretny temat w bardziej wyważonych słowach niż typowy język potoczny używany w rozmowach głosowych. Pisanie zmienia człowieka, pokazuje go od innej strony. Zawsze mówię to co odczuwam oraz to co myślę nawet, gdy moja wypowiedź może zaboleć innych. Uwielbiam koty, to one np leżąc obok dają mi nieopisane szczęście, stąd mój nick. Jest ze mną coś nie tak, wiem to od dawna, lecz częściowo negatywnie a częściowo pozytywnie. Ciężko czasem zrozumieć moje poczucie humoru i to, że śmieję się praktycznie ze wszystkiego w bliższym gronie znajomych. Wiesz więc już kim jestem, prawda? Interesuję się programowaniem, chociaż nie jestem w tym zbyt dobry. Głównym z moich zainteresowań jest radio, ale nie procesing, miksery, nadajniki, ogólnie nie jest to raczej FM i radio od wewnątrz. Chodzi o LW MW oraz SW. Fale krótkie to siedlisko na prawdę ciekawych sygnałów, z których najbardziej interesują mnie stacje numeryczne. Ciekawe unikaty lub ciężkie do zidentyfikowania sygnały? Chętnie o nich usłyszę, wszak sam na nie wciąż poluję siedząc wieczorami przed odbiornikiem. W przyszłości planuję nagrać serię 16 podcastów na temat stacji numerycznych, tylko nie wiem jeszcze gdzie je opublikować. Może to właśnie tutaj znajdzie się na nie miejsce? Czasem tworzę muzykę, chociaż do muzyki to temu daleko, chyba, że ktoś zaliczy mnie do współczesnych twórców tworzących utwory bez żadnej melodii.

2 komentarze do “Elten, czyli portal społecznościowy dla osób niewidomych warty uwagi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *