Usługi GP przestały działać: Jak ratować Androida bez przywrócenia do ustawień domyślnych?

Wpis muszę zacząć słowami „Gdybym wiedział o tym wcześniej”…
Kiedyś na Xperii co kilka sekund wyświetlał się komunikat „Usługi Google play zostały zatrzymane”.
Kilka dni przed tą akcją zapisałem się do pewnej grupy na Whats appie.
Jedyną w tamtym czasie opcją wydawał mi się reset telefonu, który wykonała osoba widząca. Komunikaty pojawiały się co 2 3 sekundy, ale udało się jej wybrać opcję resetowania telefonu do ustawień fabrycznych.
Miałem tam jakieś niezbyt ważne dane, ale mimo wszystko szkoda.

Co zrobić, aby zachować swoje pliki i aplikacje?

Na moim LG zainstalowane mam może z 10 aplikacji, reszta to systemowe, bo tylko tyle się mieści. Muszę w końcu go zrootować, jest już przecież po gwarancji.
Od rana miauczał, że pamięć przechowywania jest pełna. Wróciłem do domu i zapomniałem, że miałem przenieść z niego pliki.
Wieczorem stało się tak samo jak na Xperii. Tutaj jednak komunikat wyskakiwał w większym odstępie czasowym. Zrozumiałem w tamtym momencie, dlaczego to się sypie. Pamięć.
Podłączyłem telefon i przegrałem dane zwalniając jej mniejszą część, bo większą zapełniają dublujące się aplikacje Google i systemowe.
Problem nagle zniknął. Wystarczyło jedynie kliknąć te kilkanaście razy w OK. Po zablokowaniu ekranu komunikat zniknął i wszystko wróciło do normy.nie respił.
Mam nadzieję, że moje rozwiązanie pomoże gdy ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji i ten mikroporadnik spełni swoje zadanie.

Autor: Kot

Człowiek o konkretnych zainteresowaniach. Innymi tematami nie pogardzi, lubi rozmawiać praktycznie o wszystkim, więc chyba dlatego prowadzi owego bloga. Pisarz ze mnie marny, chociaż lubię często usiąść przed klawiaturą i wypowiedzieć się na jakiś konkretny temat w bardziej wyważonych słowach niż typowy język potoczny używany w rozmowach głosowych. Pisanie zmienia człowieka, pokazuje go od innej strony. Zawsze mówię to co odczuwam oraz to co myślę nawet, gdy moja wypowiedź może zaboleć innych. Uwielbiam koty, to one np leżąc obok dają mi nieopisane szczęście, stąd mój nick. Jest ze mną coś nie tak, wiem to od dawna, lecz częściowo negatywnie a częściowo pozytywnie. Ciężko czasem zrozumieć moje poczucie humoru i to, że śmieję się praktycznie ze wszystkiego w bliższym gronie znajomych. Wiesz więc już kim jestem, prawda? Interesuję się programowaniem, chociaż nie jestem w tym zbyt dobry. Głównym z moich zainteresowań jest radio, ale nie procesing, miksery, nadajniki, ogólnie nie jest to raczej FM i radio od wewnątrz. Chodzi o LW MW oraz SW. Fale krótkie to siedlisko na prawdę ciekawych sygnałów, z których najbardziej interesują mnie stacje numeryczne. Ciekawe unikaty lub ciężkie do zidentyfikowania sygnały? Chętnie o nich usłyszę, wszak sam na nie wciąż poluję siedząc wieczorami przed odbiornikiem. W przyszłości planuję nagrać serię 16 podcastów na temat stacji numerycznych, tylko nie wiem jeszcze gdzie je opublikować. Może to właśnie tutaj znajdzie się na nie miejsce? Czasem tworzę muzykę, chociaż do muzyki to temu daleko, chyba, że ktoś zaliczy mnie do współczesnych twórców tworzących utwory bez żadnej melodii.

Jeden komentarz do “Usługi GP przestały działać: Jak ratować Androida bez przywrócenia do ustawień domyślnych?”

  1. Wchodzisz w ustawienia, aplikacje, potem szukasz usługi google play, a następnie klikasz wyczyść pamięć i wyczyść cache, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *